
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09245
Ext.Price$0.09245
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09245 | $0.09245 |
| 10 | $0.08245 | $0.82450 |
| 50 | $0.07354 | $3.67700 |
| 100 | $0.06833 | $6.83300 |
| 500 | $0.06349 | $31.74500 |
| 1000 | $0.05899 | $58.99000 |
| 3000 | $0.05481 | $164.43000 |
| 5000 | $0.05093 | $254.65000 |
| 10000 | $0.04733 | $473.30000 |
